Díl 06 – Freeletics Bodyweight Coach – placení [NÁVOD]

Freeletics Bodyweight Coach 2
Předchozí díl Freeletics Bodyweight Coach – část 1. se věnoval spíše obecnějším informacím o Couchovi. V tomto díle bych se s vámi rád podělil o to, jak to vše vypadá v praxi (na svém příkladu).

Freeletics Bodyweight Coach

Úvodem v kostce – po následování všech předchozích dílů Jak začít s Freeletics, jsem si založil svůj účet, na mobil jsem si stáhl appku a zkusil jsem si První 2 týdny + bonusových 5 týdnů (a to z důvodu, že jednak jsem chtěl ještě ušetřit nějakou tu korunu, tak jsem tomu těch bonusových 5 týdnů ještě obětoval a jednak mám rád výzvy). Hlavně už vím, o čem to celé je. Freeletics jsem si vyzkoušel na vlastní triko a bylo to super. No a co dál?

Nyní bych to rád posunul na nový level a přemýšlím, že si zaplatím Coache. Nechci cvičit nějaké obecné věci. Líbí se mi, že Couch mi sestaví bitevní plán tak říkajíc „na tělo“. Navíc mi to bude šetřit čas a to je pro mě zásadní. Chytnu appku a můžu začít cvičit, nemusím nic řešit a to se mi opravdu hodně líbí.

Samozřejmě jsem si mohl zaplatit Couche hned, ale osobně jsem nechtěl kupovat zajíce v pytli.

Freeletics Couch – placení

Přihlásil jsem se na stránkách freeletics.com pod svým účtem (pokud ještě nemáte svůj účet nebo nevíte jak na to, doporučuji si projít 2. díl) a hned se mi zde zobrazila možnost „Get Your Coach Now“ (získej nyní svého Couche).

Po rozkliknutí jsem narazil na tabulku, kolik stojí Couch.

Aktuální ceny k 10/2017 jsou následující:

 Období *Couch **Couch + Nutritions přepočet na Kč
3 měsíce 2.69 € / Week 4.04 € / Week 101,74 Kč / týden
6 měsíců 2.31 € / Week 3.46 € / Week 87,13 Kč / týden
12 měsíců 1.54 € / Week 2.31 € / Week 58,22 Kč / týden

Pozn: Placeného Couche s jeho benefity si lze také vyzkoušet na 14 dní zdarma zcela nezávazně.

*Couch – přístup k aplikacím Bodyweight (cvičení s vlastní vahou), Running (běh) a Gym (posilovna).
**Couch + Nutrition –> přístup k aplikacím Bodyweight, Running, Gym + Nutrition (strava/recepty).

Jason doporučuje
Tajný tip: Pro každého, kdo by si chtěl zakoupit Couche a chtěl ušetřit 20 % ceny, nabízím slevu skrz tento můj odkaz.  

Zakoupil jsem si Couche + Nutrition na 1 rok, tedy 12 měsíců, za cenu 2.31 € / Week (58,22 Kč / týden), tj. přepočteno na celkovou cenu 110.88 € / Year (2 793 Kč / 12 měsíců).

Při využití slevy 20 % zmíněné výše, je cena o dost příznivější a to 1.85 € / Week ( 46,59 Kč / týden), tj. opět přepočteno na celkovou cenu 88.80 € / Year (2 237 Kč / 12 měsíců).

Pozn.: Při porovnání ceny permice do posilovny na 1 rok (jako příklad vyberu konkrétní ceník posilovny ve vedlejším městě tady u nás u Brna), vychází permice na 7 500 Kč / 12 měsíců. Cena Couche je pro mě tedy více než příznivá!

Při placení jsem též využil placení kartou, což je neuvěřitelně rychlý způsob platby a rozhodně doporučuji.

Po zaplacení se mi v podstatě hned v aplikacích na mobilu odemkne Couch a zpřístupní se mi plno dalších funkcí.

Změny s Couchem v Aplikaci Freeletics

Nyní mám přístup ke všem 4 Couchům a to Freeletics Bodyweight, Running, Gym a Nutrition.

V tomto díle se budu zaměřovat především na Freeletics Bodyweight a v nějakých příštích dílech se pak společně podíváme i na ty ostatní.

Freeletics Bodyweight – Couch

Překvapivě hlavní novinka, kterou jsem placenou aplikací získal je můj vlastní Couch.

Freeletics Bodyweight Coach 058
Freeletics Bodyweight Coach Week 1

Pozn.: Zde na mém příkladu je vidět můj první týden sestavený Couchem. Samozřejmě plán se odvíjí od různých vstupních parametrů, o které se s vámi podělím příště. Nyní jen pro ukázku, jak to vypadá v reálu. První den prvního týdne si Couch na mě přichystal 3 cviky zaměřené na techniku (pomalé provádění s malým počtem opakování) a  Strength (silový trénink), kde je sestava různých cviků, nikoliv standartní workouty jako je například Aphrodita, Metis apod.

Skills

Součástí Couche jsou tzv. Skills (skily, česky bych řekl jinak dovednosti).

Freeletics Bodyweight Coach 060
Freeletics Bodyweight Coach
Freeletics Bodyweight Coach 059
Freeletics Bodyweight Coach

Jedná se o dovednosti, které buď už máte (dobře pro vás) a nebo které lze získat na vaší cestě s Freeletics (pro mě osobně – skvělá věc!).

  • PullUps – shyby
  • HS PushUps – kliky ve stojce
  • OH PushUps – kliky na jedné ruce
  • Toes-to-bar – nohy se dotknou hrazdy
  • Pistol Squats – dřepy na jedné noze
  • MuscleUps – muscleupy, kdo nezná, použije google nebo youtube

Cílem je je všechny tzv. „odemknout“. Když některý skill odemknete, Couch je pak následně zahrne do vašich tréninků, čímž je cvičení zase o něco pestřejší a efektivnější. Na začátku je dost pravděpodobné, že pro vás budou tyto skilly těžké a nezvládnete je buď silově nebo technicky. Proto jsou při startu všechny uzamknuté (vypnuté).

Postupem času však zesílíte a zde si je pak odemknete. Už se těším, až se naučím kliky na jedné ruce! 🙂

Workouts Volume

Workouts volume neboli v jakém rychlostním tempu by jste měli daný workout odcvičit. Jsou zde 3 úrovně, kde 1. úroveň znamená – pomale, soustředit se na provedení, procítění apod.  A úroveň č. 3 – odcvičit nejrychleji jak dokážete. Tohle tempo vám určuje Couch před začátkem tréninku.

Profil

Tohle bych rád zmínil jenom tak na okraj. Jedná se o drobné malé C na modrém poli v obrázku vašeho profilu. Je to označení pro váš profil, že máte zakoupeného Couche.

Workouty

Zpřístupní se veškeré workouty, jejichž výčet a přehled jsem pro vás mimo jiné sepsal zde.

Cviky

Je zde poměrně široká paleta různých cviků a nutno zmínit, že ne všechny jsou obsaženy ve standartních workoutech. To, ale neznamená, že se s nimi nepotkáte. Couch je rád zahrnuje do tréninku řekl bych bokem a to formou, jak můžete vidět výše v mém prvním týdnu. „Strength“ není žadný konkrétní workout. Jedná se právě o sérii cviků zvolených Couchem. Jaké konkrétní cviky si zde pro mě nachystal Couch, se dozvíte v příštím dílu.

Přehled všech cviků jsem pro vás rovněž sepsal zde (odkaz bude doplněn).

A to je vše.

Závěrem

V minulém díle jsme se o Couchovi bavili spíše obecně a v tomto díle jsme se společně podívali především na to, jaké se vám odemknou nové funkce a jak to vypadá mít placeného Couche. V následujících dílech budeme rozebírat samozřejmě i ostatní Couche a aplikace, a mimo jiné se s vámi podělím o své první zkušenosti s Couchem Freeletics Bodyweight. Jistě je se tedy na co těšit!

Přehled článků:

 

Aktualizováno k 2/2018.

- Pomohl vám článek? -

About Jason

Cvičí a baví ho Freeletics. Má to výsledky. Na své stránky FitWolf.cz sdílí své zkušenosti se cvičením Freeletics. Radí, pomáhá a motivuje ostatní.

View all posts by Jason →

2 Comments on “Díl 06 – Freeletics Bodyweight Coach – placení [NÁVOD]”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *