Díl 02 – Založení účtu Freeletics [NÁVOD]

Prihlaseni na freeletics
V předešlých článcích jsem mluvil o tom, co je to Freeletics a přiblížil jsem, jak cvičit Freeletics. V tomto článku se s vámi blíže podívám, co podniknout za první kroky před samotným cvičením a to založením si účtu na Freeletics. Na svém příkladu vám ukáži, jak probíhá založení účtu Freeletics.com a uvidíte sami, že to není nic složitého. Jdeme na to.

Nutnost mít založený účet

First things first“ jak se říká v angličtině. Nejprve je potřeba mít založený účet na Freeletics.

Někdo to může brát jako zápor, ale díky účtu získáte přístup do všech aplikací. Vaše výkony se ukládají, vyhodnocují. Máte přehled. Zkráceně – nedokážu si představit, že by to mělo být jinak.

kloubus-banner-980x120-b-v02.jpg

Registrace na Freeletics.com je zdarma

Začnu dobrou zprávou a to, že založení účtu na Freeletics.com je zdarma. Což je perfektní především pro to, abychom se s Freeletics seznámili. Omkrnuli workouty, vyzkoušeli si to apod.
Špatnou zprávou pro některé je absence češtiny. Uvidíte však sami, že založení si účtu na freeletics.com není ve výsledku nic složitého! 🙂

Krok #1 – Start for Free

Jak už jsem zmínil, než začneme s Freeletics, potřebujete mít vytvořený svůj účet. Kvůli které aplikaci (Bodyweight, Gym, Running, Nutrition) to chcete udělat, je nyní nepodstatné, protože díky účtu se pak přihlásíte ke které chcete. Prvně potřebujete tedy svůj účet na Freeletics.com. Níže ukáži, jak probíhalo mé založení si účtu. Jdeme na to.

  • Na stránkách freeletics.com, uprostřed obrazovky na mě vyskočila možnost registrace „start for free“ (začni zdarma). Na to jsem kliknul.

Krok #2 – Register for Free

  • Po rozkliknutí se zobrazuje níže uvedený formulář. Lze se přihlásit i skrz Facebook, ale doporučuji se přihlásit skrz váš email, viz následující krok #3. Požadované údaje tedy jsou – jméno, příjmení, email, heslo a zatrhnout pohlaví muž či žena. Po vyplnění a přečtení podmínek klikám na „Register for Free“ (registrovat zdarma).

Krok #3 – Confirm

  • Poté se mi zobrazuje okno s možností dostávat informační emaily (newsletters). Tato možnost je čistě na vás, lze ji i později změnit. Já klikám na „Confirm“ (potvrzuji, že chci emaily dostávat).

 

Jason doporučuje
Newsletters – tato možnost je opravdu čistě na vás. Lze ji i později změnit. Ze zkušeností však dnes už vím, že zde probíhají různé soutěže, kde v podmínkách je odebírat emaily. Jsou zde různé challenge, kde skrze emaily dostáváte instrukce. Nejen proto doporučuji emaily odebírat. Najdete v nich mimo také rozšiřující informace ke cvičení, k aktualizacím, novinkám, tipy a jiné. Emaily mi aktuálně chodí 1-2x týdně.

Krok #4 – Confirm your account

    • A téměř hotovo! „Registration successful! Confirm your account now to access Freeletics.“ (Registrace proběhla úspěšně. Potvrďte svůj účet.). Nyní mám už v podstatě vyhráno.
    • Menším písmem se zde také píše, že na emailovou adresu, kterou jsem zadal při registraci, mi dorazí email s linkem, na který je potřeba kliknout, abych potvrdil svůj účet.

Krok #5 – Registration successful

  • Email mi přišel v podstatě obratem, takže klikám na link „Confirm account“ (potvrdit účet) a dokončuji tak úspěšně svou registraci.
 

 

A to je vše!

Během 4 minut máme hotovo! 🙂

Nutnost mít aplikaci Freeletics

Aplikace Freeletics v chytrém telefonu (či tabletu) už je dle mého jen taková třešnička na dortu, díky které máte vše vždy při ruce a přehledně. Nutnost to teoreticky není (minimálně si ty workouty můžete třeba vypsat na papír z webu a cvičit třeba v posilovně dle papíru), ale bezesporu vám to ulehčí výrazně život.
Máte totiž vše a přehledně u sebe. Nemusíte na nic myslet. Žádná nutnost nějaké přípravy. Instruktážní videa, časomíru, na jaké partie se daný den zaměříte, GPS (při Freeletics Running tedy běhání) apod.

Aplikace Freeletics je aktuálně pro zařízení se systémem iOS a Android.

Jason doporučuje
Aplikace Freeletics – přiznám se, že dřív jsem to tak opravdu dělal, že jsem si workouty vypisoval na papír. Tehdy na počátcích ale byla aplikace trošičku jiná. Dnes cvičím už jen a pouze s mobilem, kde mám nainstalované aplikace Freeletics. Naprostá spokojenost a proto doporučuji.

Závěrem

No a to je pro tento článek vše. Vidíte sami, že založit si účet není nic složitého a zvládne to provést na pár kliků. Když jsme si založili účet, můžeme už vesele přejít k samotné aplikaci Freeletics Bodyweight, ale to vás už odkáži na následující díl této série – Díl 04 – Instalace a spuštění aplikace

V následujícím článku První 2 týdny představuji jak vypadají dva tréninkové týdny + jsem si pro vás připravil malý bonus. Více se dozvíte v následujícím článku.

Zde také v kostce končí část Freeletics, která je neplacená. Později v následujícím díle přiblížím, co všechno obsahuje neplacená část Freeletics a jak s ní můžete naložit. Rovněž v některém dalším článku se můžete těšit i na to, jak vypadá placená část Freeletics, tj. Couch. Taktéž ukáži a zodpovím zásadní otázku, zdali se vám Couch vyplatí. Zdali to vůbec k něčemu je, zdali to využijete a o kolik (v možnostech cvičení, workoutů atd.) se liší (plná) placená verze vs. neplacená verze Freeletics, tzv. Free verze. 

Budu rád za vaši zpětnou vazbu.  

Přehled článků:

 

Aktualizováno k 09/2017.

- Pomohl vám článek? -

About Jason

Cvičí a baví ho Freeletics. Má to výsledky. Na své stránky FitWolf.cz sdílí své zkušenosti se cvičením Freeletics. Radí, pomáhá a motivuje ostatní.

View all posts by Jason →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *